logo_1.jpg, 30 kB

Menu:

>>Úvodní strana
>>Prohlášení žáka
>>Použité informace
>>Kontakt

Zdroje PC:

Skříně PC:

Záložní zdroje(UPS):
Stránky jsou validní:

valid-html401.png, 1 kB

Rozdělení skříní

Základní rozdělení:

 1. Desktop ( na stole )

  snadno umístitelné na psací stoly ( umisťují se pod monitor ) , menší počet šachet na FDD a HDD . Mainboard je namontován ve vodorovné poloze.

  1. Slim line

   Menší skříň typu desktop. Pro menší rozměry se hodí do síťových počítačů pro klientský provoz. Nevhodné pro ostatní použití hlavně z důvodů budoucího rozšiřování systému a pro malý počet slotů ( často jen tři ) a šachet. Proto se používá jen velmi zřídka např. zasíťovaná uživatelská PC v bankách.

  2. Desktop

   Počítačová skříň v dnešní době již méně používaná. Většinou umožňuje zapojení dvou 5,25“ a jedné 3,5“ šachty. ( asi 430x420x160 mm - Š x H x V )

   Desktop1.jpg, 34 kB
 2. Tower ( věž )

  obvykle se umisťují pod stůl ( na zem ), umožňují zapojení více FDD či HDD ( větší počet šachet ). Mainboard je namontován ve svislé poloze.

  1. Mikrotower

   Toto provedení skříně je určeno výhradně pro mainboardy typu mikroATX ( jsou asi o 1/3 menší než klasické ATX - mají jen tři sloty pro přídavné desky ). Využívá se jen dvou šachet 5,25“ a jedné 3,5“.

   mikrotower.JPG, 5 kB
  2. Minitower

   Určené pro desky typu mikroATX a ATX. Věž disponuje většinou třemi 5,25“ a dvěmi 3,5“ šachtami. Jinak by se dalo říci, že je to „desktop na stojato“( 170x430x350 mm )

   minitower.JPG, 5 kB
  3. Miditower

   Nejběžnější typ toweru vhodný i pro domácí použití. Při dodržení hlavních zásad montáže poskytuje dostatečný prostor pro dodatečnou instalaci a rozšiřování systému. Lze do něj nainstalovat tři až čtyři 5,25“ a jednu až dvě 3,5“ mechaniky( 170x430x400 mm ).

   miditower.JPG, 6 kB
  4. Midletower a bigtower

   Pokud již nestačí velikostí miditower, lze ještě využít midletower či bigtower, které pojmou jakékoli typy desek a počet šachet se pohybuje kolem šesti a osmi 5,25“ a dvou 3,5“. I vnitřní prostory dostačují na velké rozšiřování systémů a proto se využívají hlavně jako síťové servery.

   bigtower.JPG, 4 kB

© Autor:Tomáš Bielan