SPŠei, Ostrava Dlouhodobá maturitní práce - Výukový modul do EPO - Digitální fotografie Martin Krištof, EP4C

Vytiskni

EVF zrcadlovka

 

Jedná se o segment trhu rozvíjející se hlavně v posledních letech.
Výborná ergonomie, velikost a rozlišení čipu, velký rozsah zoomu. Ve většině případů je tato kategorie shodná s kategorií ultrazoomů. Vybavení a funkce jsou prakticky stejné jako u digitálů vyšší střední třídy. Často se nazývají nepravými zrcadlovkami a to díky EVF hledáčku. Ten je podobný zrcadlovkám tím, že v něm vidíte to stejné, co v objektivu. Simuluje pohled objektivem pomocí dvou displejů. Jeden je na zadní straně fotoaparátu a druhý je umístěn v hledáčku. Jedná se v podstatě o kompakt, který má místo průhledového hledáčku další malý displej - elektronický hledáček. Na tento displej se promítá obraz přímo ze snímacího čipu. Oproti hledáčku zrcadlovek je obraz velmi hrubý. Je to způsobené nízkým rozlišením displeje (115 kPx až 235 kPx). Vzhledem k hrubosti obrazu, je téměř vyloučené ruční ostření a kontrola hloubky ostrosti. Také barevné podání také nepatří mezi silné stránky EVF hledáčku. Digitály v této třídě bývají často vybaveny stabilizátorem obrazu. Vzhledem k rozsahu ohnisek je to celkem užitečná funkce.
Fotoaparáty s EVF hledáčkem jsou určeny pro zdatnější fotografy. Elektronický hledáček je přesnější než průhledový, nejste odkázání jen na displej, či nepřesný průhledový hledáček. Dalšími plusy EVF zrcadlovek jsou velké rozsahy ohnisek objektivů a široká škála příslušenství (předsádky, filtry, externí blesky...).
Pokud tedy chcete kvalitní fotoaparát, ale nechcete investovat do objektivů zrcadlovek, pak jsou tyto stroje určeny právě pro vás.

Cenově spadají do relace od 8 000kč.

EVF EVF EVF

 

 


www.dmp.spsei.cz/digi© 2007 krinda (Martin Krištof)HTML 4.01